pocitadlo

První prototyp

První prototyp vznikl v dubnu 2016. Zpočátku byl postaven na mikrokontroleru ATMEGA8. Jakmile se však kód nevlezl do do paměti, musel jsem vše presunout kod na ATMEGA328 (na kterém je postaveno i Arduino) – byla to doba boje s registry časovačů, SPI a I2C, které se mezi řadou 8 a 328 celkem dost zákeřně liší, a to především v nepatrných detailech..

Dva trackery v drátované podobě s radiomoduly na dlouhých nožičkách jdou spatřit v popředí.  Čtvrtvlná drátová anténa čučí nahoru, téměř půlvnou protiváhou se stala jedna z noh. První tracker stále ještě s M8 codebase, druhý již na M328. Byl to lehce chaos, ale účel světí prostředky, nebo ne?

Ostatní klubka drátů v pozadí jsou další prototypy,  pokusy, úkroky bokem, logický analyzátor, programátory a různé spojky a propojky.

A protože vše fungovalo, bylo načase dostat tracker do letadla.

Univerzální napájení z USB kabelu zůstalo až dodnes, nicméně ostatní komponenty (kromě rádia) byly vyměněny za jiné. Především GPS modul od „pekárníka“ z Křižanova, tlakový senzor z pokusného variometru, univezální destička z tvrzeného papíru a krabička od mýdla.. byl a je to prostě prototyp 🙂 Tracker se však výtečně osvědčil  a funguje dobře a spolehlivě.

Pod kumuly, dekou i v čisté jej dnes můžete spatřit pod výsostným znakem „PK“.