pocitadlo

První dvě trojky jdou do světa!

Přišl ten velký den, kdy se první dvě krabičky třetí generace vydaly do světa 🙂 Vybaveny jsou tříosým akcelerometrem pro monitoring zatěžování letadla a nově i záznamníkem letů, který počítá a ukládá časy startů, přistání a doby letů do souboru na SD kartě. První z krabiček začne svůj slavný život v Piperu 28, druhá bude poletovat všude okolo v pro oko našince podivně vypadajícím Morane-Saulnierovi MS.880.

Navzdory podivně vypadajícímu mikroUSB konektoru je možné tyto trackery napájet přímo z palubní sítě 12V (prakticky od 4 do 15V). Samozřejmě jsou vybaveny tak jako všechny předchozí modrým zubem, přes který se do navigace dostanou informace o okolním provozu, aktualizace firmwaru a navíc je přistupný i logbook pro stažení do androidího telefonu pomocí specializované aplikace (hned jak ji napíšu 😉 ).

A protože času není nazbyt, tak ještě navíc provádím experimenty s rozličnými krabičkami pro různé varianty – shora dolů: tenkou (napájení přes mikroUSB, vysoká 17mm), standardní (RJ45, 20mm) a tlustou pro baterií napájenou variantu (24mm).

Zpátky ve hře

Znáte takovéto když se řekne „Já mám kamaráda, co má kamaráda..“?

Tak já vám řeknu, že mám kamaráda, co má kamaráda, který umí pájet jak největšíborecnazeměguli! Bez nadsázky. Za použití mikroskopu a infraohřevu dokázal osadit dvacetičtyř(ne)nožičkový integráč o rozměrech 3×3 mm bez toho, aby se mu nespojily a zároveň dobře připájely všechny jeho (ne)nožičky. Popravdě řečeno, ještě jsem nikdy neviděl takto čistou a skvělou práci. Paráda!!

Je to tak okulahodící, no podívejte:

V tuto chvíli to znamená, že jsme ověřili správné zapojení a návrh destičky a tudíž můžeme začít se skutečně brutálně masivní výrobou. Někteří sice brblají, že nevidí v akcelerometru zádný užitek (tak ho tam nedostanou a bude :P), ale pro mnoho z vás, ne tak zaslepených, to bude užitečná funkcionalita.. teda aspoň doufám. No řekněte, že ano!

Takže se těšte, protože je kurňa na co! 🙂